wtorek, 21 grudnia 2010

Skacz bez ryzyka


Skoki tandemowe to obecnie najpopularniejsza forma odbycia skoku spadochronowego. Tandem to dwuosobowy spadochron lub też lot na takim spadochronie. Aby skoczyć w tandemie nie potrzeba żadnych badań lekarskich oraz jakiegoś specjalnego szkolenia. Wystarczy jedynie krótki 10-15 minutowy kurs i jesteśmy gotowi do skoku. Nie wymaga on także żadnej szczególnej kondycji fizycznej czy specjalnych umiejętności. Tak naprawdę skacze każdy – młody i stary, gruby i chudy. 

Skok z samolotu odbywa się z wysokości 4000 metrów, gdzie przez około minutę przypięci mocno do swojego instruktora tandemowego spadamy swobodnie ok 200 km/h, powietrze zapiera dech w piersiach, chmury przemykają gdzieś obok, a przed nami kamerzysta rejestruje naszą radość i ogromne emocje lub też robi zdjęcia. Na wysokości około 1800 metrów instruktor otwiera nasz spadochron i sami mamy możliwość jego sterowania. 

To bez wątpienia podniebna zabawa, prosta i dostępna dla wszystkich bez względu na wiek i predyspozycje zdrowotne skaczącego. Jedyne czego potrzeba to chęć... Skoki w tandemie z całą pewnością są najprzyjemniejszą i najbezpieczniejszą formą zapoznania się ze swobodnym spadaniem, szybowaniem na otwartym spadochronie i sportem spadochronowym w ogóle. 
Umożliwiają one każdemu skoczkowi zmierzenie się ze swoim wyobrażeniem o skakaniu, także przezwyciężeniu lęku i bezpiecznemu doświadczeniu zarówno swobodnego spadania jak i szybowania na otwartej czaszy. Każdy reaguje inaczej, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że skok spadochronowy w tandemie to jedna z najfajniejszych przygód życia, których nigdy nie zapomną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz