wtorek, 21 grudnia 2010

Bydgoski skok w przestrzeń

Skoki tandemowe w Bydgoszczy można odbyć za pośrednictwem wielu firm i klubów oferujących kursy i szkolenia z zakresu skoków spadochronowych. Jedną z takich firm na terenie Bydgoszczy jest Tadextreme, która organizuje nie tylko szkolenia spadochronowe, ale także oferuje wiele innych atrakcji z zakresu sportów ekstremalnych. Skok w tandemie jest to specjalna konstrukcja systemu spadochronowego przygotowana dla instruktora i pasażera, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania skoku. Instruktorzy pracujący przy Tadextreme zapewniają poznanie przez skoczka tajników współczesnego spadochroniarstwa bez konieczności wielogodzinnego szkolenia czy badań lekarskich. Także Aeroklub Bydgoski, który oferuje takie szkolenia daje możliwość odbycia skoku w tandemie wraz z instruktorem, których w AB nie brakuje niemal w każdej dziedzinie lotnictwa. 
Po zajęciu miejsca w samolocie obok swojego instruktora czeka skoczków ok. 15min lotu na wysokość 4000metrów , z której zostanie wykonany skok. 
Po osiągnięciu przez samolot pułapu, następuje oddzielenie się od samolotu i ok. 60 sekund swobodnego spadania w czasie którego prędkość wynosi około 200km/h. Podczas skoku za całą jego stronę techniczną i bezpieczeństwo odpowiedzialny jest instruktor. Pasażer natomiast ma czerpać jak najwięcej radości poznając nowe wrażenia podczas swobodnego lotu. 
Skok tandemowy może wykonać prawie każdy. Przeszkodą przed wykonaniem skoku mogą być: zbyt duża waga (ponad 100kg), poważne choroby serca, układu krążenia i oddechowego, epilepsja a także zbyt niski wzrost (poniżej 140 cm).

1 komentarz:

  1. Hei. Według strony internetowej tadextreme, nie prowadzą oni szkoleń ze skoków spadochronowych. Nie wiesz może gdzie w Bydgoszczy można przejść szkolenie AFF? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, ciastkozczekolada@gmail.com

    OdpowiedzUsuń